Parimad muusikafestivalid Eestis

Kas sa teadsid, et Eestis toimub enam muusikafestivale ühe elaniku kohta kui mistahes teises riigis? Järgnevalt uurime, kuidas leida just sinu jaoks parimaid muusikafestivale.

Muusika kui kultuuri osa

Muusika on alati mänginud eestlaste kultuurielus olulist rolli. Vaatleme lähemalt, milliseid uusi ja vanu muusikafestivale Eestis nautida saab.

Festivalid on kohtumispaigad

Mitmepäevane rahvapidu on hea võimalus muusikahuvilistel ja konkreetsete bändide fännidel nautida artistide loomingut koos suure hulga teiste inimestega.

Festivalide korraldamise ja toimimisega on seotud inimesed erinevatelt elualadelt. Festival ei piirdu ainult muusikute entusiasmiga, vaid seal kohtuvad ka parimad toitlustusfirmad, teenusepakkujad, majutajad- meelelahutajad igalt alalt.

Festival on reklaam piirkonnale

Muusikafestivalid on siseturismi väga oluline osa.

Üks esimesi asju, mis meenub näiteks Viljandi linnaga, on Viljandi Folk. Just sellised kuulsad ja tuntud festivalide brändid toovad igal aastal mõnesse Eestimaa linna kohale suured rahvamassid, kes kasutavad ka sealsete ettevõtete teenuseid.

Festival kui turundaja

Eestlaste muusikalembus on võimalus turundada Eestit kui festivalimaad (EstlandFestland). Turundajad mõtlevad üha enam sellele, kuidas teha Eesti muusikafestivale tuntumaks ka välismaal.

Festivalid subkultuuri osana

Festival on kohtumispaik subkultuuri esindajatele.

See on justkui paaripäevane puhkus ühel korral aastal ning seda võimalust kasutavad ära paljud kindla muusikastiili austajad. Mis oleks parem, kui kohtuda sõpradega ja ühise muusikamaitsega inimestega ning nendega koos nautida parimat festivali meelelahutust.

Kui sa festivalil olles aga avastad, et üks või teine bänd ei ole siiski sinu jaoks, siis on tänapäeval alati võimalik avada oma telefon, minna mõne online kasiino leheküljele ja mängida seal pisut slotte, ning seejärel juba järgmisele kontserdile suunduda.

Läbimõeldud toimumispaik

Lisaks endale meeldiva muusikastiili nautimisele on võimalik aega veeta festivali jaoks spetsiaalselt loodud “linnakus”.

Festivali toimumispaik on alati korraldajate poolt hästi läbi mõeldud: see sisaldab endas nii ööbimiseks ette nähtud telkimisplatse ja puhkemaju, teenusepakkujate turuplatse, söömisalasid, mänge ja vabaaja veetmise alasid.

Valik erinevaid festivale

Et olla kursis Eesti muusikafestivali maastikul toimuvaga, vaata Eesti Muusikafestivalide kodulehte ja ole kursis toimuvate üritustega: http://www.festivals.ee/Avaleht_700.

Järgnevalt vaatame erinevaid muusikafestivale lähemalt.

Rahvamuusika festivalid

Eestis ei ole populaarsust kaotanud rahvamuusika. Pigem on aja jooksul folgifestivalide arv aina tõusnud. Nimekiri populaarsetest rahvamuusika festivalidest on siin.

Laulupeod

Ka laulupeod on rahvamuusikafestivalid. Nad esindavad rahvalaulude ja patriootiliste lauludega meie kultuuri ja rahvast. Võib isegi öelda, et see on vanim üleriigiline muusikafestival, mis toob kohale kuulajaid ja kaasa lauljaid.

Kaasaegse muusika festivalid

Eestis leidub piisavalt festivale ka modernse muusika austajatele. Erinevate muusikastiilide esindajad korraldavad järjest enam uusi ja huvitavaid festivale.

Eestimaal võid aasta jooksul külastada nii erinevaid rock-festivale, jazzi festivale kui ka hip-hop festivali. Muusikastiilidest on esindatud ka tantsumuusika.

Külasta kogu perega

Muusikafestival ei ole mõeldud vaid täiskasvanutele külastamiseks. Suurem osa neist festivalidest on üsna peresõbralikud, ning seal leab tegevusi ka lastega peredele.

Healt festivali platsilt ei puudu teiste seas ka kiigud, batuudid, laste mänguväljakud ja puhkealad beebidega peredele.

Kui tahad lähemalt tutvuda festivalidega, mida külastada koos lastega, kliki siia.

Ole kursis uute festivalidega

Tänu festivalide rohkusele on Eestis loodud muusikafestivalide koordineerimiseks Eesti Muusikafestivalide MTÜ, mis annab kõige ajakohasemat informatsiooni erinevate festivalide toimumise kohta Eestis.

Uuri nende kodulehte lähemalt siin.

Samuti saad organisatsiooni jälgida twitteri vahendusel.

11 Oct 2020